Sport

Milák Kristóf a legjobb idővel ob-döntős 200 méter pillangón és 50 méter gyorson

Milák Kristóf a legjobb idővel jutott döntőbe fő számában, 200 méter pillangón, valamint 50 méter gyorson a Duna Arénában zajló országos bajnokság második napján.

Az egy év kihagyást követően visszatérő olimpiai, világ- és Európa-bajnok a keddi nyitónapon nagyszerű idővel nyerte a 100 méter gyorsot, szerdán pedig 1:55.43 perces eredménnyel jutott be a délutáni fináléba 200 méter pillangón. Ideje több mint három másodperccel volt jobb, mint az őt követő legjobb magyaré, a számban szintén olimpiai A-szinttel rendelkező Márton Richárdé (1:58.44).

A Honvéd 24 éves úszója ezt megelőzően legutóbb egy évvel ezelőtt, a kaposvári országos bajnokságon versenyzett, akkor 200 méter pillangón a mostaninál egy másodperccel rosszabb idővel (1:56.44) kezdett, és a fináléban 1:52.58 perces idővel zárt.

Egy órával később, az 50 méter gyors előfutamából Milák Kristóf szintén a legjobb idővel jutott döntőbe, 22.29 másodperces idejével 11 századdal úszott jobbat a másodikként továbbjutó Szabados Bencénél (22.40). A harmadik legjobb idő Németh Nándoré (22.50), a negyedik Szabó Szebasztiáné (22.59).

A döntőket 17 órától a Duna World és az m4sport.hu élőben közvetíti.

Borítókép: Milák Kristóf (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
Forrás: M4Sport,

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább