Sport

Jelentős összeggel támogathatja a jövőben a Gazprom a Fradit

Főszponzorként állhat be az orosz olajipari vállalat a Gazprom az FTC mögé, ami éves szinten több milliárd forintot jelent. Mint ismert a cég korábban a német Schalke labdarúgó klubbot támogatta, ennek eredményeként pedig 2010-ben a Real Madrid ikonját, Raúlt tudták leszerződtetni. A külügyminisztérium szerint minél több nemzetközi vállalat fektet be a magyar sportba, annál jobb.

Küszöbön áll egy újabb nagyszabású szponzori szerződés, elsőként a Nemzeti Sport írta meg, hogy egy világvállalattal tárgyal a Fradi, és bár nem lett név szerint megemlítve, nyílt titok, hogy a Gazpromról van szó. Az orosz cégről, amely a világ legnagyobb földgázkitermelője, és amely nemrég még a német Schalke gárdájának volt a mezszponzora, illetve sokáig a kiemelt támogatók között tartották számon az Európai Labdarúgó-szövetségnél (UEFA) is, de mindkét helyen felbontották a szerződést, miután Oroszország megtámadta Ukrajnát.

Ugyanakkor a Crvena zvezda mezén továbbra is ott látható az orosz óriáscég neve és logója. Szerbiai források szerint évi ötmillió eurós (közel 2 milliárd Ft) támogatást nyújt a vállalat idényenként a szezonban Bajnokok Ligája-főtáblára jutó szerb egyesületnek – s talán ennél is nagyobb összeget szánnak az oroszok a Fradinak.

Hogy ez mekkora költségvetési ugrást jelenthet a Fradinak, mennyit ­javulhatnak a zöld-fehérek lehetőségei? Csak egy példa: a német Schalke a Gazprom pénzének köszönhetően csábíthatta magához 2010-ben a Real Madrid ikonját, Raúlt. Az olajipari cég megjelenésével valószínűleg átlépi a 20 milliárd forintot az FTC éves büdzséje, amely a legutóbbi elérhető adat szerint 17,2 milliárdra rúgott a ­2022-es éves beszámoló szerint.

 Ismerve a Gazprom anyagi lehetőségeit és korábbi szponzorációit, az orosz cég olyan támogatást nyújthat, ami a Ferencváros költségvetését jelentősen megnöveli, biztos, hogy éves szinten több mil­liárd forintos szponzorációról lehet szó

– magyarázta Szabados Gábor sportközgazdász hozzátéve:

A Fradinál folyamatosan cserélődik az állomány, mindig jobb futballisták jönnek, ám az eddigi építkezésből kiindulva nem hiszem, hogy egy nagy sztárra költenék a pluszpénzt, hanem több olyan minőségi játékos érkezhet, aki a keret mélységét még tovább javítja, a nemzetközi kupákban még több tapasztalattal rendelkezik – viszont így lehet, hogy még kevesebb magyar léphet majd pályára a csapatban. Az, hogy egy európai uniós országban megjelenik a Gazprom, furcsa lesz nemzetközi körökben, biztos, hogy ennek lesz negatív visszhangja, de hivatalosan semmilyen szankció nem érheti az FTC-t, ahogy a zvezdát sem éri.

A hírre a Külgazdasági és Külügyminisztérium is reagált:

Minél több nagy nemzetközi vállalat fektet be a magyar sportba, az annál jobb, és a Gazprom nem szerepel a szankciós listán.

(Blikk/Index)

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább