Sport

Szabó Szebasztián 50 pillangón is ezüstérmes a romániai Európa-bajnokságon

Szabó Szebasztián 50 méteres gyorsúszás után ugyanilyen távon, pillangóban is ezüstérmet szerzett az Otopeniben zajló rövidpályás úszó-Európa-bajnokságon.

A 27 éves magyar versenyző a középdöntőben óriási fölénnyel lett a legjobb, a mezőnyben egyedüliként került 22 másodpercen belülre (21.86), így a 4-es rajtkőről vághatott neki a finálénak.

A rajtot a legjobban kapta el – 58 századmásodperces reakcióidővel – és egyedüliként volt 10 másodpercen belül az első fordulónál, a második 25 métere azonban nem sikerült olyan jól, végül másodikként csapott célba, és 21.96 másodperccel zárt.

„Egy pici csalódottság van bennem, de ez ilyen 50 volt, ennyi volt most bennem. Gratulálok Pontinak! Jobbat akartam természetesen, de nem mindig sikerül” – nyilatkozta az M4-nek, hozzátéve, a futam során úgy érezte, jobbat úszik, mint a középdöntőben (21.86).

Szabó – aki két évvel ezelőtt Kazanyban három aranyat nyert – önmaga második, a magyar küldöttség ötödik érmét szerezte a romániai kontinensviadalon. A győriek úszója csütörtökön 50 méter gyorson is második volt.