Sport

Stollár Fanny győzött párosban a valenciai tenisztornán

Stollár Fanny és Katarzyna Piter nyerte a páros versenyt a Valenciában rendezett, 115 ezer dollár összdíjazású salakpályás challenger-tenisztornán.

A második helyen kiemelt magyar-lengyel duó a vasárnapi fináléban az olasz Angelica Moratelli és a mexikói Renata Zarazua kettősével szállt szembe. Az első szettet simán nyerte, a csaknem háromnegyed óráig tartó második viszont szoros csatát hozott és az ellenfél egyenlített. A döntő rövidítésben szintén kiegyenlített volt a küzdelem, végül 10-8-ra nyert a magyar, lengyel kettős.

A 25 éves Stollár korábban három WTA-tornán diadalmaskodott párosban, mindahányszor Budapesten ünnepelhetett, legutóbb tavaly júliusban – szintén Piter oldalán. Challenger-szinten az eddigi egyetlen trófeáját 2019-ben Guadalajarában szerezte meg.

A döntőben:

Stollár Fanny, Katarzyna Piter (magyar, lengyel, 2.)-Angelica Moratelli, Renata Zarazua (olasz, mexikói) 6:1, 4:6, 10-8 – döntő rövidítés

Borítókép: Stollár Fanny (MTI/Bodnár Boglárka)
(MTI)

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább