Belföld

Robbantani akart a parlamentnél, mert nem tetszett neki, hogy kitiltották a Kneecap zenekart

Robbantással fenyegetőzött egy férfi, miután a kormány kitiltotta Kneecap nevű zenekart az országból – hívta fel a figyelmet honlapján a rendőrség.

A magyar kormány antiszemita gyűlöletbeszéd miatt kitiltotta az ország területéről a Kneecap ír együttest.

A zenekar arról híres, hogy terroristákat éltet, antiszemita szólamokat skandál. Ennek ellenére a Sziget fesztiválra is meghívást kapott. Zsidó szervezetek és liberális művészek egyaránt tiltakoztak a döntés ellen, és petíciót indítottak a zenekar meghívásának visszavonására. A kormány három év időtartamra önálló beutazási és tartózkodási tilalmat rendelt el az együttes több tagja ellen, így Naoise Ó Cairealláin ellen is.

Az egyik hírportál erről szóló közösségimédia-bejegyzése alatti hozzászólásában pénteken valaki azt írta, hogy emiatt házi készítésű pokolgépet fog robbantani az Országháznál.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntett gyanúja miatt indított nyomozást.

Még aznap azonosították a hozzászólás íróját, akit dunaújvárosi lakhelyén a BRFK nyomozói a bűnügyi bevetési osztály munkatársaival közösen fogtak el, tőle informatikai eszközöket is lefoglaltak.

A 26 éves férfit a BRFK-n gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását. A férfi beismerte a bűncselekmény elkövetését, de bővebb vallomást nem tett.

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább