A magyarok által is lakott Kárpátalját ért orosz dróntámadás után a magyar kormány azonnali lépésre szánta el magát. Orbán Anita videóüzenetben közölte: bekérette Oroszország budapesti nagykövetét, és világossá tette, hogy Magyarország elfogadhatatlannak tartja a civilek elleni támadásokat.
Orbán Anita videót tett közzé Facebook-oldalán a Kárpátalját ért orosz dróntámadással kapcsolatban. A magyar miniszterelnök-helyettes és külügyminiszter közölte: a történtek miatt bekérette Oroszország budapesti nagykövetét a Külügyminisztériumba.
A politikus elmondása szerint a megbeszélés már véget is ért, amelyen egyértelművé tette a magyar kormány álláspontját az ügyben.
„Megismételtem, hogy a magyar kormány mélységesen elítéli az orosz támadást, és elvárjuk a civilek elleni agresszió azonnali leállítását”
– fogalmazott Orbán Anita.
Hangsúlyozta azt is, hogy Magyarország számára különösen súlyos fejlemény, hogy a magyarok által is lakott Kárpátalja került támadás alá.
Elmondtam Oroszország nagykövetének, hogy Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják
– mondta a külügyminiszter.
