Belföld

Orbán Anita bekérette az orosz nagykövetet

A magyarok által is lakott Kárpátalját ért orosz dróntámadás után a magyar kormány azonnali lépésre szánta el magát. Orbán Anita videóüzenetben közölte: bekérette Oroszország budapesti nagykövetét, és világossá tette, hogy Magyarország elfogadhatatlannak tartja a civilek elleni támadásokat.

Orbán Anita videót tett közzé Facebook-oldalán a Kárpátalját ért orosz dróntámadással kapcsolatban. A magyar miniszterelnök-helyettes és külügyminiszter közölte: a történtek miatt bekérette Oroszország budapesti nagykövetét a Külügyminisztériumba.

A politikus elmondása szerint a megbeszélés már véget is ért, amelyen egyértelművé tette a magyar kormány álláspontját az ügyben.

„Megismételtem, hogy a magyar kormány mélységesen elítéli az orosz támadást, és elvárjuk a civilek elleni agresszió azonnali leállítását”

 – fogalmazott Orbán Anita.

Hangsúlyozta azt is, hogy Magyarország számára különösen súlyos fejlemény, hogy a magyarok által is lakott Kárpátalja került támadás alá.

Elmondtam Oroszország nagykövetének, hogy Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják

 – mondta a külügyminiszter.

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább