Külföld

Norvégia korlátozza az ukránok bevándorlását

Norvégia bejelentette, hogy nem kapnak többé automatikusan menedékjogot azok az ukránok, akik az általa biztonságosnak minősített hat, főként az ország nyugati részén fekvő régióból érkeznek.

A NATO-tagállam az elmúlt két és fél évben 85 ezer ukrán állampolgárt fogadott be az oslói kormány szerint.
Az érkezők száma az elmúlt tizenkét hónapban 40 százalékkal csökkent, amit Norvégia a juttatások és szálláshelyek sorozatos csökkentésének tulajdonított, de az utóbbi hetekben ismét emelkedett.

“A Norvégiába irányuló bevándorlásnak ellenőrzöttnek és fenntarthatónak kell lennie, és nem lehet aránytalanul nagyobb, mint a velünk egyenrangú országokban” – mondta Emilie Mehl igazságügyi és közbiztonsági miniszter pénteken.

Mehl kifejtette, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az ukránok nem kapnak automatikusan menekültstátuszt, hanem egyedi elbíráláson esnek át, és a norvég bevándorlási igazgatóság (UDI) által biztonságosnak ítélt régiókból érkezőket elutasítják, ha nincs egyéni védelmi igény.

“Az ország egyes részein nagyon brutálisak a harcok, de más részeket sokkal kevésbé érint a háború” – mondta Mehl.

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább