„Az ukrajnai konfliktus a harmadik világháborúhoz vezethet” – mondta Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök az El Mundo című spanyol lapnak adott interjúban.
“Ennek a válságnak pontosan akkor lesz vége, amikor oroszország úgy dönt, hogy kivonul ukrajnából. Vagy önként, vagy erőszakkal” – tette hozzá a lengyel kormányfő.
A lengyel miniszterelnök újságírói kérdésre, miszerint az “erőszakkal kivonulás” a harmadik világháborút jelenti-e, azt válaszolta, hogy “minden forgatókönyvet figyelembe veszünk”.
