A koronavírus legyőzte…
Van, aki testben fiatal, de lélekben nem az. Nincs benne lendület, nem köti kellő hevességű érzelem a mindennapjaihoz és a szeretteihez. Kifogás kifogás hátán. Vegetál, fáj neki az élet, bátortalan, nem szereti a sorsát. És nem szereti önmagát.
És van, aki testben már öreg. Törékennyé tette az idő. Elgyötörte szervezetét a történelem és a rengeteg tapasztalás. De lélekben friss. Kreatív, érzelemgazdag, motivált.
Amikor tavaly tavasszal Tom Moore, a brit hadsereg veteránja kitalálta, hogy száz kört gyalogol járókeretével a kertjében, hogy pénzt gyűjtsön a járvány sújtotta brit egészségügynek és az abban dolgozóknak, bebizonyította, hogy az évszám valóban csak egy adat.
Az eredetileg ezer fontos tervet jócskán meghaladta, végül 33 millió fontot (13,3 milliárd forint) gyűjtött a kedvezményezetteknek, az akció megmozdította és egységbe forrasztotta az egész országot. Adakozott Vilmos herceg is, a kezdeményezés pedig számos világrekordot eredményezett.
Captain Tom, aki hat évig szolgált a második világháborúban – ez a tény önmagában megérne egy misét -, a századik kört egykori alakulata, a yorkshire-i ezred katonáinak díszsorfala között tette meg.
Bizonyságot téve arról, hogy a tetterő nem kor kérdése.
És hogy a közösség hasznára lehet az is, aki testben már gyenge.
De lélekben a legerősebb.
Tom Moore-ról most szomorú hír érkezett. Gyógyszerei miatt nem kaphatta meg a vírus elleni oltást, és sajnos őt sem kerülte el a járvány. Egy ideig otthon lábadozott, de végül kórházba kellett szállítani.
Áprilisban ünnepelte volna 101. születésnapját, de ez már nem adatott meg neki, lányai, Hannah és Lucy közleményben jelentették be Tom Captain halálhírét.
A háborút túlélte, a bőrrákot legyőzte.
És nekünk örökké győztes marad.
Mert bebizonyította, hogy a reménytelennek gondolt ügyek is sikerre vihetők.
Ha van elég hitünk és van elég erőnk belevágni.
Köszönjük, Captain Tom!
Nyugodj békében!

