Külföld

Még több brit katona érkezett Koszovóba

Megérkeztek Pristinába az első brit katonák a NATO KFOR békefenntartó missziójának erősítésére a Szerbia és Koszovó közötti újabb feszültségek miatt – jelentette be pénteken késő este a NATO és a londoni védelmi minisztérium.

London már korábban bejelentette, hogy a védelmi szövetség kérésére további 200 katonával bővítik az eddig 400 fős brit koszovói kontingenst.

„Ez egy jól megfontolt lépés annak biztosítása érdekében, hogy a KFOR rendelkezzen a szükséges erőkkel ahhoz, hogy teljesíteni tudja az ENSZ megbízatását a biztonságos környezet és a mozgás szabadságának fenntartására Koszovóban minden lakos számára”  – írta Dylan White NATO-szóvivő az X-en.

A brit védelmi minisztérium közölte, hogy a csapatok a NATO parancsnoksága alatt állnak a KFOR mandátumával összhangban végzett műveletek végrehajtására.

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább