A háború ellenére is tombol a korrupció: 400 ezer dollár kenőpénzt kapott a miniszterhelyettes, őrizetbe vették
– számolt be a hírről egy kárpátaljai lap.
A Nemzeti Korrupcióellenes Iroda (NABU) nyomozói házkutatást tartottak Vaszil Lozinszkij közösségfejlesztési, területi és infrastrukturális miniszterhelyettest hivatalában, akit őrizetbe vettek és azzal gyanúsítanak, hogy 400 ezer dollár kenőpénzt kapott generátorok beszerzése során.
Zelenszkij novemberben még azt nyilatkozta, „Ukrajnában nem lesz korrupció, mint ahogy már most sincs,” mivel szerinte a korrupt emberek már elmenekültek Ukrajnából.
