Portlandben továbbra is zajlik az élet.
Antifák támadtak rá keresztényekre, akik az amerikai Portland városában egy szabadtéri imádságon vettek részt. – írta meg a The Blaze-ra hivatkozva a 888.hu
A radikális baloldaliak nem kíméltek senkit, családokat, gyerekeket támadtak meg, többek között villanó- és füstgránátokkal, valamint záptojásokkal dobálták a résztvevőket.
Az Antifa tagjai szétverték a helyszínen használt hangrendszert, és állítólag zeneberendezéseket dobtak a Willamette folyóba, továbbá egy a vallási csoporthoz tartozó kocsit is elloptak.
A beszámolók szerint az Antifa tagjai többek között azt ordították:
„Jézus nevében, minden rendőr kurva”, illetve „Hol van most az Istenetek?”.
Hamarosan a jobboldali Proud Boys nevű szervezet is megjelent a helyszínen, így elkerülhetetlen lett az összecsapás az Antifával.
A két csoport festéklövedékekkel támadt egymásra, azonban a rendőrség nem avatkozott közbe.
A zavargások fényes nappal kezdődtek, de miután lement a nap, akkor jöttek csak bele igazán.
