Magyarország több vakcinagyártó cégtől rendelt védőoltást a koronavírus-fertőzés ellen, a járványügyi intézkedések pedig egészen addig fennmaradnak, amígy a lakosság átoltottsága kellő mértékű nem lesz –
Erről beszélt az emberi erőforrások minisztere Életközelben című videósorozatának újabb adásában. Elmondása szerint ez a szint „körülbelül 50 százalék, vagy e fölött”.
Kásler Miklós az oltási rendszer szervezettségét érő vádakkal kapcsolatban azt mondta: mindenkit szeretne megnyugtatni, hogy a magyar oltási rendszer ki van dolgozva azon az alapon, hogy milyen tempóban érkezik a vakcina. Amint Magyarországra érm az egészségügy rendkívül gyorsan és szervezetten teszi hozzáférhetővé.
hvg.hu
