Huszonöt nap telt el azóta, hogy Karácsony Gergely jogi főtanácsadójának ügyvédi irodájában házkutatást tartott a NAV. Bár a hatóság bűncselekményre utaló dokumentumokat foglalt le Tordai Csabánál, a főpolgármesternek ez a jelek szerint nem ügy: Karácsony azóta 84 Facebook-posztot tett közzé, a legfontosabb munkatársát érintő botrányra azonban nem reagált. A közösségi médiában igencsak aktív főpolgármester hallgatása azért is különös, mert éppen az általa alapított 99 Mozgalom félmilliárdos adománygyűjtése miatt vizsgálódik a hatóság – írta a Magyar Nemzet.
Tordai Csaba belvárosi ügyvédi irodájában november 9-én tartott házkutatást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), amely költségvetési csalás, pénzmosás és hamis magánokirat felhasználása miatt nyomoz a Karácsony Gergely nevével fémjelzett 99 Mozgalom pénzügyei miatt.
KARÁCSONY A HÁZKUTATÁS ÓTA, VAGYIS NOVEMBER 10. ÉS DECEMBER HARMADIKÁNAK DÉLUTÁNJA KÖZÖTT 84 FACEBOOK-POSZTOT TETT KÖZZÉ POLITIKUSI OLDALÁN, MÉGPEDIG A LEGVÁLTOZATOSABB TÉMÁKBAN.
A főpolgármester által megosztott tartalmak legtöbbje Budapest 150. születésnapjáról szólt, ugyanis másfél évszázada, 1873. november 17-én egyesítették Budát, Pestet és Óbudát. Ezenkívül a szóban forgó időszakban Karácsony számos hazai és külföldi eseményről is kifejtette álláspontját.
Vigyázzatok magatokra a csúszós utakon! – írta a főpolgármester, amikor havazni kezdett a fővárosban. Emlékezetes, hogy miközben a hó miatt megbénult a közlekedés a fővárosban, Karácsony a hóesésben fotózta magát. De posztolt arról, hogy díjat adott a magyarokat korábban lebunkózó, leadócsalózó Geszti Péternek. De arról is fontosnak tartott posztolni, hogy egyik helyettesével, Tüttő Katával egy tévéstúdió sminkszobájában ülnek. A nagy hír az volt, hogy egymás után nyilatkoznak az adásban.
Pedig a jogi főtanácsadó Karácsony csapatának legfontosabb tagja:AMELLETT, HOGY RÉGI BARÁTSÁG KÖTI ŐT A FŐPOLGÁRMESTERHEZ, TORDAI NÉZ ÁT MINDEN EGYES PAPÍRT, AMELY KARÁCSONY ASZTALÁRA KERÜL ALÁÍRÁSRA.-A Városháza működését ismerő források szerint a főtanácsadó kulcsszerepet játszik olyan nagy horderejű projektekben is, mint amilyen például a fővárosi parkolás átalakítása – írta róla korábban a külföldről finanszírozott, liberális Direkt 36 nevű portál.
TORDAI CSABA ALAKÍTOTTA KI A VÁROSHÁZA STRUKTÚRÁJÁT, ÉS A SAJÁT EMBEREIT HELYEZTE A KULCSPOZÍCIÓKBA; ÍGY A FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT LEGNAGYOBB HATALMÚ EMBERÉNEK NEVEZI ŐT A PORTÁL, EGYSZERSMIND OLYASVALAKINEK, AKINEK A NEVE NEM SZEREPEL HIVATALOSAN A FŐVÁROS HONLAPJÁN.
Éppen ezért is furcsa, hogy a számos marginális eseménnyel foglalkozó Karácsony Gergely hallgat, miközben legfontosabb embere főszereplővé lép elő az utóbbi időszak egyik legnagyobb politikai botránya miatt indult büntetőeljárásban.
A mikroadományos ügy azután vette kezdetét, hogy a 2022. évi magyarországi országgyűlési választás külföldi befolyásolásáról szóló titkosszolgálati jelentés szerint a főpolgármester párttársa, Perjés Gábor 2021 augusztusa és 2022 szeptembere között tizenkilenc alkalommal 506 millió forintot fizetett be készpénzben a Karácsony által létrehozott 99 Mozgalom számlájára.
A NAGYOBB RÉSZT EURÓBAN ÉS ANGOL FONTBAN ÉRKEZETT ÖSSZEGET KARÁCSONYÉK ÁLLÍTÁSA SZERINT KIS ÖSSZEGEKBEN ÉS ADOMÁNYLÁDÁKBAN GYŰJTÖTTÉK ÖSSZE MAGÁNEMBEREKTŐL, VAGYIS MIKROADOMÁNYOKRÓL VOLT SZÓ.
Ebben azonban mások mellett a mozgalom számlavezető bankja, az OTP is kételkedett, amely feljelentést is tett. A pénzintézet rögzítette, hogy a befizetett bankjegyek nem egy esetben újak, gyűrődésmentes voltak, összetapadtak, sorszámuk követte egymást, ráadásul bele sem férhettek a gyűjtőládikákba.
A NAV ÍGY JUTOTT EL TORDAI CSABA IRODÁJÁHOZ, AHOL IRATOKAT FOGLALTAK LE. MINT KIDERÜLT, AZ ADOMÁNYGYŰJTŐ LÁDÁK TÍZ JEGYZŐKÖNYVÉBŐL KILENCET MEGHAMISÍTHATTAK.
A hatóság kiszállt Perjés Gábor otthonához is, az ügyben pedig már több tanút is kihallgattak már.
