Belföld

Íme, az idei Ősök Napja részletes programja

Két hét múlva Bugacon…

Az alábbiakban közöljük a 2021. augusztus 13–15. között Bugacon megrendezésre kerülő Ősök Napja részletes programját. Minden kedves kilátogató vendégünknek lelket feltöltő ünneplést és jó szórakozást kívánunk a három napra! A rendezvény honlapja itt érhető el. A rendezvény díjtalan, csak a parkolásért kell fizetni.

Állandó Programok:
Atilla Sátra (óriás jurta):
“A hunok hagyatéka és Árpád népe”, régészeti – antropológia kiállítás (Magyar-Turán Alapítvány, Magyar Természettudományi Múzeum).

Ősök Sátrai:
“Hunok, avarok, magyarok, besenyők” – régészeti és antropológiai kiállítások.
“Ősök íjai, íjak őse” – Történelmi íjrekonstrukciós kiállítás és bemutató, ismerkedés a íjkészítés természetes alapanyagaival, a mesterség fogásaival, a hagyományos szerszámokkal.

Kézműves vásár

Íjászat kipróbálási lehetőség érdeklődőknek

Gyermekudvar, kézműves foglalkoztató, pancsoló

Baba-mama pihenőjurta

Eleink mesterségeinek bemutatása – fazekas, kerámia, veret mintázó szobrász, kovács és bronzöntő műhelyek és jurták – ősi mesterség-bemutatók.

Színpad mellett haditornák és bemutatók: Párbajverseny, látványos vívó párbajok, a gyalogos páncélosok viadala (egyéni és csapat verseny), illetve szablyavívó verseny a küzdőketrecben.

Péntek (augusztus 13.)

14:00 Megnyílik a hatalmas kézműves vásár

17:00 A “Nomád vonulás” főpróbája

18:00 Seregszemle főpróbája

Színpad:
17:15 Avar Horda

19:00 Petrás Mária

21:00 Csík Zenekar

22:30 Hajdux

Szombat (augusztus 14.)

9:00 A Puszták Népe lovasviadal selejtezőinek kezdete

10:00 Tradicionális íjászversen kezdete

10:00 Agár bemutató és vadászat

10:30 Lovasbirkózás (selejtező)

11:00 ”Turul népe” – lovas solymász bemutató (Krekács Zoltán)

11:30h A Vermes-törzs lovasharc bemutatója

12:00 Őseink lova – az aranyszőrű paripa (Kocs Mihály és csapata) Ahal teke lovak bemutatója

13:00 Nomád vonulás – a ”Magyarok bejövetele”- a Honfoglalás korát idéző monumentális felvonulás, lovakkal, szekerekkel, tevékkel

13:30 Seregszemle – a Kárpát-medencei magyar hagyományőrzők legnagyobb lovas és gyalogos felvonulása

13:50h Díszbeszédek

14:15 Csata – Zalavár bevétele: a magyar törzsszövetség birtokba veszi a teljes Dunántúlt. Lovas és gyalogos seregek összecsapása valamint a lovasságok összecsapása

14:40 Mónus József tradicionális íjász világbajnok bemutatója és tisztelet lövése a nagy ősök emlékére

15:00 Dabasi csikós bemutató

15:00 Nomád szablyavívó viadal (ketrec)

15:25 A Nyugati Gyepű Pajzsa és az Anda Lovasharc csapat bemutatója

15:55 Bagatur – bolgár hagyományőrszó csapat harci bemutatója

16:20 ”Puszta vágta” lovas gyorsasági verseny

17:00 Gyalogos hadi bemutató (Nyugati Gyepű és a Ceglédberceli Turán Hagyományőrző Egyesület, és az egyesített gyalogos haderő)

17:30 Köböre viadal (nomád, lovassport viadal)

18:30 Lovasbirkózás (döntő)

Sportsátor:
10:00 Mérlegelés és nevezés a Turán Kupa övbirkózó bajnokságra /felnőtt/

11:00 Turán Kupa övbirkózó bajnokság kezdete

Színpad:
10:00 Tekergő Meseösvény

11:00 Fehér Boglárka

11:30 Regélő Fehér Táltosok

12:30 Fehér Holló Öskü

15:00 Gulyás László

16:30 Ujgur néptáncbemutató

17:30 Domog – mongol zenekar

19:00 Magyar Rhapsody Projekt

21:00 Török Tilla Folk Experience

22:30 Hajdux

Vasárnap (augusztus 15.)

10:00 Agár bemutató és vadászat

10:30 Turán Kupa: Lovasíjász bajnokság

11:00 Vértes hadivívás (ketrec)

11:50 ”Turul népe” – lovassolymász bemutató (Krekács Zoltán)

13:00 Nomád vonulás – a ”Magyarok bejövetele” – a Honfoglalás korát idéző monumentális felvonulás, lovakkal, szekerekkel, tevékkel.

13:30 Seregszemle – a Kárpát medencei magyar hagyományőrzők legnagyobb lovas és gyalogos felvonulása

14:15 Lovas lándzsa viadal (Nyugati Gyepű Pajzsa, Anda Lovasharc csapat, Turán Lovasharc csapat)

14:40 Tradicionális íjász távlövő verseny

15:30 Pusztai Rókák hagyományőrző csapat harci bemutatója

16:30 A Felvidéki Dalia harci bemutatója

16:30 Köböre (nomád, lovassport viadal) – döntő

17:15 Puszta vágta (lovas gyorsasági verseny)

18:00 Szertűz

Sportsátor:
10:00 Mérlegelés és nevezés a Turán Kupa övbirkózó bajnokságra /ifjúsági/

11:00 Turán Kupa övbirkózó bajnokság kezdete /ifjúsági/

Színpad:
10:00 Évkerék Társulat

11:00 Sólyomfi-Nagy Zoltán

11:30 Varkocs

12:00 Ujgur néptáncbemutató

12:30 Regös Sziránszki József

15:00 Domog – mongol zenekar

16:00 Kurul Dobosok

17:00 Regélő Fehér Táltosok

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább