Marad a rezsicsökkentés!
Áttörés kell az otthonteremtésben is – mondta Orbán Viktor. Április 1-től lép életbe az 5 százalékos lakáshitel-kamatplafon. 18 ezer kollégiumi férőhellyel valósul meg a diákváros. Hiába az áttörés, ha nem tudjuk megfékezni az inflációt, különösen az élelmiszerinfláció – mondta. Egy inflációt megfékező program is kell – tette hozzá. Egyes alapvető élelmiszerek árát a kereskedők és az áruházláncok jelentősen megemelték és ezzel persze a profitjukat is. Idén januárban a tejet 39 százalékkal, a tojást 35 százalékkal, az étolajat 11 százalékkal adták drágábban. Ez sok. Megengedhetetlen, és nem is engedjük meg.
Utasítottam a gazdasági minisztert, hogy állapodjon meg a kereskedelmi láncokkal az áremelkedések megállításáról. De ha szép szóval nem megy, majd megy hatósági árakkal.”
Ha ez sem lenne elég, akkor a kereskedelmi haszon mértékét is korlátozni fogjuk – tette hozzá. Nem szeretnék idáig eljutni, mert jobb a megállapodás.
Marad a rezsicsökkentés!
Brüsszel azt is állítja, hogy a magyar nyugdíjrendszer fenntarthatatlan, és átalakítását követeli. Valójában azt akarják, hogy a pénzünket ne a tizenharmadik havi nyugdíjra költsük, hanem adjuk oda a multinacionális cégeknek. Sajnáljuk, Herr Weber, a tizenharmadik havi nyugdíj marad – mondta Orbán Viktor. A rezsicsökkentés családok millió számára a túlélést jelenti, míg Brüsszel annak eltörlését követeli – mondta a kormányfő.
Ami nálunk egy évben 250 ezer forintos számla, az Romániában 350 ezer, Szlovákiában 400 ezer, Lengyelországban 650 ezer, Csehországban egymillió forint. Nem is beszélve Ausztriáról, ahol a rezsiár az egeket ostromolja. Ez várna ránk is, ha engednénk Brüsszelnek.”