A Jutarnji.hr „Orbán Viktor szereti, ha dicséretet kap az oroszoktól, ugyanakkor az európai pénzt is kedveli” címmel közölt cikket, melynek szerzője szerint az európai balliberális körök számára a hosszú évek óta Orbán által irányított Magyarország gyengítő faktor az Európai Unióban.
A horvát lap szerint ezt erősítette meg az Európai Parlament által Magyarországról nemrégiben elfogadott jelentés, amelyben az LMBTQ-jogok és a migránsok miatt pénzügyi szankciókat követelnek az ország ellen, elítélve, hogy az országban a jogállamiság rendszerszintű megsértése tapasztalható.
A Jutarnji.hr szerint az EU beavatkozása helyes, mivel Budapest rosszindulatú daganat azon értékek tekintetében, amelyeken az Európai Unió alapszik”.
(Mandiner)