Sport

Hazai győzelemmel kezdte az Euroliga-negyeddöntőt a DVTK

A DVTK női kosárlabdacsapata 12 ponttal nyert hazai pályán a francia Villeneuve d’Ascq ellen az Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Női Euroliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
DVTK Hun-Therm – Villeneuve d’Ascq (francia) 78–66 (14–26, 21–10, 25–15, 18–15)
A magyar csapat legjobb dobói: Charles 18, Lelik 16, Garbin 12, Tadic 11, Kányási 8

Völgyi Péter vezetőedző együttese második euroligás szezonjában bravúros meneteléssel, 9/5-ös győzelmi mérleggel fejezte be az alapszakaszt. Ezzel az A csoport második helyén zárt a címvédő török Fenerbahce mögött, azaz pályaelőnyben várta a folytatást. A DVTK fennállása első negyeddöntőjére készült a kontinentális elitsorozatban, ahol a B jelű nyolcasban harmadik Villeneuve d’Ascq csapatával került szembe, a francia gárda 8/6-os mutatóval zárta a csoportkört – többek között oda-vissza megverve a SERCO UNI Győrt.

A miskolciak felkészülés gyanánt Pécsett léptek pályára a válogatott szünet után folytatódó NB I-ben, és 75–71-re nyertek, így 14 fordulót követően is veretlenek a hazai pontvadászatban. A tavalyi bajnoki ezüstérmes, az Európa Kupában pedig elődöntős Villeneuve d’Ascq ugyancsak éllovas az ottani ligában, méghozzá 13/3-as mérleggel.

Az El-negyeddöntőben a több mint háromezer férőhelyes DVTK Aréna fennállása során először telt meg.

A házigazdák első kosarát 0–5-nél Kaila Charles szerezte, aki a sorozat honlapján bekerült az idény legjobb tíz kosarasa közé. A három amerikaival kiálló rivális négy hármassal 18–7-re elhúzott, miközben a sok labdát eladó magyar csapatnál mind a négy addigi triplakísérlet kimaradt. A rendkívül dinamikus franciák a játék minden elemében fölényben voltak, 17 ponttal megléptek (14–31), ám a miskolci gárda egy elképesztő, 21–4-es rohammal ismét lázba hozta a közönséget, és 35–35-nél kiegyenlített. A nagyszünetben 35–36 volt az állás, ekkor hazai oldalon Charles és az ausztrál Darcee Garbin is 7 pontnál tartott.

Térfélcsere után, a 24. percben először vezetett a Diósgyőr (46–45), és 53–45-nél a vendégek vezetőedzője, Rachid Meziane – az Európa-bajnok belgák szövetségi kapitánya – időkéréssel próbálta megfékezni a magyarok lendületét. Ennek ellenére hamarosan már 11 pont volt a DVTK előnye, Lelik Réka 13. pontjának köszönhetően. A túloldalon a hatalmas termetű Kariata Diaby súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, az utolsó szakasz 60–51-ről indult. Ebben három pontra olvadt a különbség, de jött Garbin és Kányási Veronika, és 69–61-re módosították az állást. Innen a DVTK már nem engedte ki a kezéből a diadalt, így 1–0-ra vezet a negyeddöntőben.

Völgyi Péter vezetőedző a mérkőzés után az M4 Sportnak elmondta, szerinte megérdemelt győzelmet aratott a csapata, de ez még csak az első felvonás volt, most regenerálódni kell és bízik abban, hogy Franciaországban is lesz esélyük győzni. A tréner szerint a siker kulcsa a fizikai erő mellett a kreativitás volt. „Volt egy-két olyan játékunk, amit nem így beszéltünk meg, de nagyon jól olvasták a védelmet és egy teljesen más befejezés született, ilyen közönség előtt pedig nem lehet veszíteni. Bízom benne, hogy tudunk még ennél jobban játszani Franciaországban, ott biztosan nem csak tíz percig fog jól dobni az ellenfél és biztosan még keményebb lesz a lepattanópárharc, és az eladott labdák csökkentése is kulcsfontosságú lesz.”

A 16 pontos Lelik Réka szerint az volt a fordítás és a győzelem kulcsa, hogy mindig volt egy játékos, aki kulcspillanatokban nagyon fontos kosarat tudott dobni. „Kicsit puhán kezdtünk, a feladat az volt, hogy szedjük össze magunkat és vegyük fel a saját ritmusunkat, mert nem sikerült úgy kezdeni, ahogy szerettünk volna. Most az a legfontosabb, hogy ugyanilyen játékkal rukkoljunk elő Franciaországban is és tudjuk le két mérkőzés alatt ezt a győzelmet.”

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc egy hét múlva folytatódik a Lille mellett található Villeneuve d’Ascq-ban, szükség esetén a harmadik mérkőzésre március 6-án kerül sor Miskolcon.

A negyeddöntőben vannak további magyar érdekeltségek is. A Határ Bernadettet foglalkoztató spanyol Salamanca 98–91-re kikapott a címvédő Fenerbahce vendégeként, a magyar center 4 ponttal és 4 lepattanóval zárt. A Kiss Virággal felálló török Mersin hazai pályán 79–62-re verte a spanyol Zaragozát, a válogatott légiós 11 perc alatt 3 lepattanót gyűjtött. Juhász Dorka együttese, az olasz Schio később lép pályára a cseh USK Praha csarnokában.

Forrás: M4Sport

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább