Külföld

Halálra vertek egy ukrán állampolgárt Pozsonyban

Halálra vertek egy hajléktalan ukrán állampolgárt Szlovákiában, Pozsonyban – jelentette február 3-án az Aktuality szlovák média. Az ukrán férfit január 30-án találták meg a pozsonyi Nivy bevásárlóközpont előtt, súlyos fej- és testsérülésekkel. Az áldozatot bár kórházba vitték, másnap a sérülések súlyossága miatt meghalt.

A férfit korábban rajtakapták, hogy a Nivyben található New Yorker ruházati üzletből lopott, majd később a bevásárlóközpont egyik hátsó helyiségébe vitték, amely a térfigyelő kamerák felvételein is látható volt. A szlovák rendőrség több verziót is vizsgál az ukrán állampolgárságú férfi halálának körülményeiről.

A HELYI BŰNÜLDÖZŐ SZERVEK NEM ZÁRTÁK KI ANNAK LEHETŐSÉGÉT, HOGY A FÉRFIT A RENDŐRÖK ÉS A MAGÁNBIZTONSÁGIAK VERTÉK HALÁLRA.

A férfit ellátó mentős is a lehetséges verésre utalt az áldozat sérüléseinek okaként. Az ukrán nagykövetség felvette a kapcsolatot a szlovák rendőrséggel és a szlovák ombudsmannal. „Megdöbbentő egy ukrán állampolgár tragikus halála Pozsonyban. Nem zárhatjuk ki az etnikai gyűlöletet, mint a bűncselekmény egyik okát” – fogalmazott Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter. „Pártatlan vizsgálatot és felelősségre vonást követelünk” – tette hozzá a tárcavezető a The Kyiv Independent ukrán hírportál beszámolója szerint.

(Index)

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább