A Légió Hungária „csongrádi divíziója” antisoviniszta akcióval emlékezett meg a trianoni békediktátumról. Ennek keretén belül egy nyolc főből álló csoport „Halál a román sovinisztákra!” feliratú molinót feszített ki a szegedi román konzulátus elé.
„Mozgalmunk tagjai és helyi nacionalisták üzentek a trianoni gyalázat évfordulóján a román sovinisztáknak. A konzulátus kirakatára kikerült pár plakát is, amik az elmúlt százkét év legsúlyosabb magyarellenes megmozdulásait foglalják össze.
Véleményünk szerint június 4-én sem az ünneplés, sem a letargia nem lehet opció. Ezért is választottuk a megemlékezés ezen formáját.” – írták a Szegedi Ellenállás nevű közösségi oldalukon.
