Külföld

Donald Trump: Elkaptuk a venezuelai elnököt és a feleségét

Szombat hajnalban több robbanás rázta meg Caracas városát, Venezuela fővárosát. A CNN helyszíni tudósítói szerint a robbanásokat követően a város több pontján megszűnt az áramszolgáltatás, majd légi járművek hangjait lehetett hallani. Találat érte a Caracas melletti repülőteret is.


Kezdetben nem volt egyértelmű, hogy a nagy erejű robbanásokat amerikai légi csapások okozták-e, noha Donald Trump amerikai elnök korábban katonai fellépést helyezett kilátásba Nicolas Maduro elnök távozása érdekében. Később azonban a CBS Newsnak hivatalos források megerősítették: Donald Trump rendelte el a Venezuela elleni katonai csapást. Nicolas Maduro is egyértelműen amerikai támadásról beszélt.

Az amerikai elnök bejelentette, hogy elfogták az elnöki házaspárt, akiket az Egyesült Államokba szállítanak. A részletekről hamarosan sajtótájékoztatón ad tájékoztatást.

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább