„Sokszínű ez a XXI. század, meg kell tanulni ezzel együtt élni” – reagált a Momentum elnöke arra a riporteri felvetésre, hogy minden relativizálódhat, a transzneműek után pedig beengedhetik azt is, aki az iPhone-jával házasodik.
Fekete-Győrtől jöhetnének a transzneműek az iskolákba.
Az interjú végén arról is kérdezték Fekete-Győrt, hogy hogyan szeretné átalakítani a Momentum a homofóbnak nevezett gyermekvédelmi törvényt. „Azokat a rendelkezéseket, amelyek a meleg közösséget érintik hátrányosan, azokat ki kell venni a törvényből” – válaszolta az ellenzéki miniszterelnök-jelölt.
Szerinte ebben a törvényben minden homofób rendelkezés, ami gátolja a nemi és szexuális különbségekkel kapcsolatos felvilágosítást.
„Beengedné-e a transznemű embereket az iskolákba és óvodákba szexuális felvilágosítást tartani?” – hangzott a riporter következő kérdése, amelyre Fekete-Győr András kijelentette, hogy ő beengedné a transzneműeket az oktatási intézményekbe.
A Momentum elnöke úgy látja, hogy Magyarországon félmillió meleg ember van egyes szociológiai felmérések alapján. Ezek az emberek rengeteget szenvednek fiatalkoruk során azon, hogy megtalálják saját magukat. Ha találkoznak olyan emberekkel, akik ezen az úton már keresztülmentek, sokkal könnyebb lesz nekik az életük, sokkal kevesebb szenvedéssel fog járni” – indokolta álláspontját a politikus.
Arra a riporteri felvetésre, hogy hol a határ, – vannak, akik hárman szeretik egymást, vagy van, aki az iPhone-jával házasodik össze – fennáll-e a veszélye a „Love is love” alapján, hogy minden relativizálódik, Fekete-Győr úgy reagált: „sokszínű ez a XXI. század, meg kell tanulni ezzel együtt élni”.
„Nem szeretem azokat az államokat, akik megosztják saját állampolgáraikat” – mondta Fekete-Győr, hozzátéve, hogy szerinte ma Magyarországon jogegyenlőtlenség van, ő pedig a jogegyenlőség híve.