Sport

Babos Tímea 2020 után ismét WTA-tornát nyert párosban

Babos Tímea és Irina Hromacsova nyerte meg a franciaországi Rouenban rendezett, 265 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornát, a magyar játékos karrierje 25. trófeáját szerezte meg párosban.

A magyar-orosz duó, amelyet a második helyen emeltek ki a szervezők, a vasárnapi döntőben 6:3, 6:4-re verte a brit Naikhta Bainset és Maia Lumsdent.

A 30 éves soproni teniszező – aki egyesben nem jutott főtáblára Rouenban – a 38. WTA-döntőjében a 25. serlegét gyűjtötte be, előzőleg a 2020-as Roland Garroson ünnepelhetett tornagyőzelmet párosban.

Pályafutásának eddigi csúcsaként háromszor WTA-világbajnokságon, négyszer pedig Grand Slam-tornán diadalmaskodott.

Ráadásul nem Babosé az egyetlen kiugró magyar teniszsiker vasárnap, Fucsovics Márton karrierje második tornagyőzelmét ünnepelhette Bukarestben.

Forrás: M4Sport,

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább