Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán egyértelművé tette: Moszkva nem kíván európai vezetőket látni az orosz–ukrán–amerikai béketárgyalásokon.
Mint fogalmazott, Európa „balga módon” azon igyekszik, hogy helyet szerezzen magának a tárgyalóasztalnál, miközben revansista politikát folytat, amelynek fő célja Oroszország stratégiai vereségének elérése.
„Természetesen nincsen számukra hely a tárgyalóasztalnál” – idézte a külügyminisztert a RIA Novosztyi.
