Thierry Breton közölte: ha Romániában megsemmisíthették az elnökválasztás eredményeit, Németországban is meg lehet csinálni, ha netántán az AfD Elon Musk miatt jól szerepelne.
Az elmúlt napokban ugyancsak felpörgött a világ az Alternatíva Németországnak (AfD) markáns jobboldali német párt körül, amely lépésről lépésre növeli népszerűségét, és stabilan a második legerősebb párt jelenleg az országban. Az országban, amely február 23-án előrehozott választásra készül.
A kezdőrúgást Elon Musk milliárdos, az X tulajdonosa végezte el, amikor előbb röviden a platformon állt ki a német rendszerkritikus párt mellett, majd pedig véleménycikket írt a Die Welt lapba, kifejtve nézeteit. Cikkében azt írta, az AfD „az utolsó remény Németország számára”. Rádaádul nem átallott személyesen elbeszélgetni a párt népszerűbbik társelnökével Alice Weidellel.
Azóta totálisan felbolydult a német közélet, a szólásszabadság szokásos féltését felváltotta a szólásszabadságtól való rettegés. Na meg attól, hogy a szinte egyöntetűen mainstream baloldali német média karanténjából az X-en kitörve az AfD esetleg komolyabb gondokat is okozhat.
Akkor jött a képbe a fent nevezett volt európai biztos, Thierry Breton, aki szokatlan kijelentését igazából nyugtatásnak szánta a francia televízióban csütörtökön.
Azt mondta, nem kell nagyon izgulni, hidegvérre van szükség Muskkal kapcsolatban. Szerinte az EU törvényei kellő visszatartó erővel bírnak Musk számára, ha pedig mégis megsértené azokat,
„úgy kell eljárni, mint Romániában, ahol a TikTok-vírusvideók által befolyásolt első forduló után törölték az elnökválasztás eredményeit a második forduló előtt”.
Breton egyébként maga kovácsolta az EU jogi fegyvereit a digitális térben, amelyben az erőfölénnyel való visszaélés elleni küzdelemre, valamint az illegális tartalmak és félretájékoztatás megakadályozására is kitért.
Nem mellesleg maga is véres szócsatába keveredett Muskkal, így mindenki számára egyértelművé téve álláspontját.
A volt biztos közölte a tévében: Musknak persze joga van azt gondolni és kimondani, amit akar, még akkor is, ha megdöbbentő módon teszi. Másrészt, ha a hálózata Európában is működik, akkor az európai törvények vonatkoznak rá.
„Az Európai Bizottságnak pedig be kell tartatnia ezeket a törvényeket”
– tette hozzá.