Sport

Aranyérmes a magyar aerodance-csoport a Világjátékokon

A magyar aerodance-csoport megvédte címét szombaton a kínai Csengtuban zajló Világjátékokon.

A viadal honlapja szerint a magyar együttes 17,950 pontos teljesítménnyel a dél-koreaiakat és a házigazda kínaiakat megelőzve diadalmaskodott.

A magyarok a Kőnig Antónia, Lőcsei Zoltán, Fejér Fruzsina, Makranszki Anna, Ruzicska Vanessza, Himmel Tünde, Mikulecz András összeállításban szerezték meg az aranyérmet.

„Ez igazi csapatmunka volt a javából. Elképesztő ez a társaság: a Világjátékokon négyből négy hibátlan gyakorlatot mutattak be. Aerobikban egyedüli európai nemzetként tudtunk aranyérmet nyerni, ami még különlegesebbé teszi ezt a diadalt. Köszönjük a támogatást mindenkinek, aki hozzájárult a sikerhez” – nyilatkozta a Magyar Torna Szövetségnek Sinkó Andrea, a válogatott egyik edzője.

„Nagyon szurkoltunk itthonról az aerobikosoknak. Fantasztikus teljesítmény, mert címet védeni mindig sokkal nehezebb. A csapat megmutatta, hogy erős, összetartó és egységes – ennek köszönhető, hogy Birmingham után Csengtuban is felhangzott a magyar himnusz” – fogalmazott Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára.

A magyar küldöttség 11 arany-, 8 ezüst- és 5 bronzéremmel áll a nem olimpiai sportágak legnagyobb seregszemléjén, amely vasárnap zárul.

Forrás: M4Sport

Borítókép: NVESZ Média

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább