Kiemelt Külföld

Anglia: Shakespeare is rasszista lett, levették a portréját

A balosok szerint a brit gyarmatosítás és rabszolgatartás szimbóluma…

Keir Starmer, az Egyesült Királyság miniszterelnöke ,eltávolította William Shakespeare portréját a Downing Street 10-ből akárcsak az  I. Erzsébetet, Sir Walter Raleigh-t, William Ewart Gladstone-t és Margaret Thatchert ábrázoló portrékat

A festményt, amelyet Louis Francois Roubiliac alkotott, és amely a híres Chandos-portré másolata leszedték és raktárba helyezték. Shakespeare, aki több művét is I. Erzsébet uralkodása alatt írta, most ugyanazon sorsra jutott, mint a királynő maga, akinek portréját szintén eltávolították a Downing Street falairól. Ugyanez történt Sir Walter Raleigh festményével is, aki az angol gyarmatosítás korai szakaszának meghatározó alakja volt.

A baloldali kritikusok szerint ezek „az alakok” a brit gyarmatosítás és rabszolgatartás szimbólumaivá váltak, és eltávolításuk szükséges lépés a történelmi igazságtétel felé.

A viták tovább fokozódtak, amikor kiderült, hogy Rachel Reeves, a baloldali kormány pénzügyminisztere egy teljes szobából eltávolíttatta a férfi művészek által festett portrékat, és csak női művészek alkotásait helyezi el. Reeves döntése újabb példa arra, hogy a brit kormány milyen radikális változtatásokra kész a woke ideológiája jegyében.

Sir Oliver Dowden, a konzervatívok korábbi kulturális minisztere ezekre reagálva azt mondta:

A miniszterelnök a választások alatt hangosan hirdette hazafiságát, de most, hogy a választásoknak vége, enged a szokásos baloldali gyászos szégyenkezésnek a múltunkkal kapcsolatban”.

Robert Jenrick, a konzervatívok vezetőjelöltje azt mondta: „Az angol történelem nagy alakjait kellene ünnepelnünk és dicsőítenünk, és nem kellene tovább szégyenkeznünk identitásunk miatt. Egyetlen más ország sem viselkedne így”.

 

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább