Belföld

A Helsinki Bizottság szerint „megfélemlítő módon” lépett fel a rendőrség a drograzzián

Péntek este a budapesti rendőrség nagyszabású akciót hajtott végre egy ismert belvárosi szórakozóhelyen, miután lakossági bejelentések és hírszerzési adatok alapján célzottan a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények visszaszorítására koncentráltak.

A BRFK és a Készenléti Rendőrség közös akciójában a budapesti Dojo klubban, az Ötkert VIP-részlegében

211 embert igazoltattak, 49-et állítottak elő mintavételre, és 16 embernél mutatott ki kábítószer-fogyasztást a teszt.

A helyszínen pupillavizsgálatot és vizeletminta-vételt is végeztek. Horváth László drogügyi kormánybiztos szerint büntetőeljárás indult az érintettekkel szemben, de a nyomozás ezzel nem ért véget.

Az Index arról ír, hogy T. Danny is abban az V. kerületi klubban bulizott péntek este, ahol hatalmas drograzziát tartott a rendőrség. Egy szemtanú szerint a fiatal rapper nem sokkal a rajtaütés előtt hagyta el a szórakozóhelyet. Az előadó ellen nemrég indult nyomozás kábítószer-birtoklás miatt.

A hatóságok arra szólították fel a jelenlévőket, hogy az intézkedésről ne készítsenek felvételt. Győző Gábor, a Magyar Helsinki Bizottság ügyvédje szerint ezt azonban nem tehetik meg. Úgy véli, a rendőrök olyan közszereplőnek minősülnek, akiknek a hangját és arcát lehet rögzíteni. Szerinte a hatóságok ebben átlépték a hatáskörüket, a törvény erre nem ad engedélyt – írja az Index.

A Partizán drámai hangvételű videóban sajnálja a razzia „áldozatait”. A csatorna legújabb videójában a rendőrségi akciót „megalázó” és „igazságtalan” eljárásként mutatja be, a szereplők közül pedig többen áldozatként beszélnek saját előállításukról.

A Partizán által megszólaltatott Győző Gábor, a Helsinki Bizottság ügyvédje szerint a rendőrség „megfélemlítő módon lépett fel”, és a bilincselést „megalázó, szükségtelen rutinnak” nevezte. A videóban a rendőri intézkedéseket kritizálták, miközben szinte teljesen háttérbe szorult a tény: a hatóságok valóban kábítószer-fogyasztókat találtak a helyszínen. A riport mégis inkább a „traumát” és a „megalázottságot” hangsúlyozta, nem pedig azt, hogy a buliban minden harmadik tesztelt ember drogozott.

„Az, hogy ilyen rendőri erőket mozgósítanak fogyasztási cselekményekre, szerintem kriminálpolitikai szempontból tök gáz” – véli Győző Gábor. ozzátette, a razziának van egy politikai vetülete, ami tökéletesen illik a mostani drogpolitikához.

Ez a weboldal sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, és a weboldalon végzett látogatói tevékenységek nyomon követése érdekében. Elfogadás Tovább